HODNOCENÍ KURZU: ZÁKLADNÍ KURZ PRVNÍ POMOCI

Průměr všech hodnocení:

hviezdy
hviezdy

Už asi rok jsem toužil si udělat jasno v první pomoci a mít jistotu, že v nouzi dokážu člověku pomoct (o to víc, když by to bylo potřeba u partnerky, rodiny, přátel). Rozšířený kurz první pomoci jsem dostal jako dárek k vánocům. Velká radost. Když totiž dostanete/koupíte kurz, který něco stojí, máte k tomu jiný vztah, více si toho vážíte a přinese vám to mnohem více užitku. Lektor Petr Sedláček je moc fajn chlap. Někdy s vážností, jindy s důvtipem, nás dokázal rozesmát a zároveň poučit o klíčových věcech. O to víc, když jednotlivé části prokládal reálnými historkami z běžné praxe. Líbilo se mi, že vyvrátil mýty, které jsme mohli slyšet od přátel, ze škol nebo různých starších knih a vše logicky odůvodnil. Tím jsme mohli mnohdy neucelené informace ucelit a mít tak aktuální informace o tom, jak postupovat při první pomoci. Klasickým příkladem je kontrola tepu, kterou můžete vidět ve většině filmech anebo ve starších poučkách. Místo toho je lepší se zaměřit na “vědomí” a “dech”. Proto bylo fajn, že místo složitých terminologických pouček, nám byly předány jen informace, které jsme schopni (jako laici) pochopit a okamžitě uvést do praxe. Nejvíce mě však šokovalo, že i kdybyste si před kurzem nastudovali sebevíce pouček, tak v praxi je to opravdu jiné a je potřeba si to vyzkoušet “naživo”. Petr nasimuloval situaci se zraněným člověkem a bez instrukcí nás vhodil do problematiky. Mohli jsme si na vlastní oči ověřit, že jsme zazmatkovali a ztratili až 90 sekund drahocenného času. Přesně tohle je ten důvod, proč zajít na kurz první pomoci a zbavit se tohoto psychického bloku, který je nejčastější důvod, proč lidé neposkytují první pomoc. Osobně bych řekl, že tímto kurzem by měl projít každý bez rozdílu věku, původu a typu práce. Zachránit život za to stojí.

— Tomáš Eller

hviezdy

Kurz první pomoci byl výborný. Přednášející dokázal správně zaujmout a mluvit stručně, smysluplně a k věci. Určitě doporučuji všem!

— Jan Bartošek

hviezdy

Kurz vřele doporučuji, vše podáno skvěle a srozumitelně. Vše si vyzkoušíte a odcházíte s praktickými radami. Děkuji Skvělý školitel:-)

— Michala Špicová

hviezdy

Naprosto splnil očekávání.

— Ing. Jitka Chaloupková

hviezdy

Kurz mě velice pomohl především v tom , abych se přestala bát někomu poskytnout pomoc už vím co dělat , čím začít ( předtím jsem v tom měla zmatek ) Kurz byl výborně, srozumitelně veden. Vše bylo profesionálně, avšak pro mě jako laika srozumitelně vysvětleno. Líbila se mi i atmosféra kurzu- přátelská, vtipná. Moc děkuji.

— Zuzana Begičová

hviezdy

Dobrý den, děkuji za skvělé vedení kurzu a samozřejmě za předané informace a možnost vzájemného vyzkoušení se zpětnou vazbou. Kurz mi pomohl zbavit se obav z poskytování první pomoci v případě potřeby a zároveň se mi stal motivací pro další rozšiřování vědomostí – těším se na pokračovací kurz. Martina Žornová

— Martina Žornová

hviezdy

Kurz byl úplně výborný , láká mě i ten zážitkový, ráda bych byla nápomocná lidem a něco věděla. A bylo tam spoustu informací, moc se mě kurz líbil 🙂 Chtěla jsem se něco naučit, protože už mě několikrát lékaři a záchranáři zachránili život a jsem jim vděčná a chci taky něco umět. Renáta Hofmanová

— Renáta Hofmanová

hviezdy

S kurzem jsem byla velmi spokojena, asi hlavně díky panu školiteli, který má naprosto skvělý přístup. Výhodou je také malá skupina lidí a možnost, že si každý sám může vše vyzkoušet. Doporučuji všem. Děkuji. Vlaďka Hlídková

— Vladimíra Hlídková

hviezdy

Já moc děkuji, za mě to byl opravdu skvěle vedný kurz, pomohl mi s tím, že cokoliv se kdy stane, hlavně zachovat klid, nezmatkovat, jednat a nebát se! Moc se mi také líbilo, že vše bylo vysvětlováno a podáváno stručně, srozumitelně a hlavně co nejjednodušeji, tak aby tomu, opravdu každý rozměl… bez dalších zbytečností. Určitě bude přemýšlet o rozšířeném kurzu první pomoci.

— Lucie Patáková

hviezdy

Skvělý a poučný kurz z veliké části díky panu instruktorovi který umí skvěle kombinovat humor s vážností a díky jemuž si také většinu věcí z těch dvou hodin pamatuji i když informací bylo mnoho. Perfektní byla také praktická část, kde jsme si mohli vyzkoušet zotavovací polohu, masáž srdce na figuríně atd. Moc děkuji a budu se těšit v pokročilém kurzu na viděnou.

— Radka Jeřábková

hviezdy

Dobrý den. S tímto kurzem, který vedl pan Sedláček, jsem byla velmi spokojená! Celý kurz probíhal příjemnou, přátelskou, vtipnou a přesto poučnou a záživnou formou. Mám dobrý pocit z toho, že kdybych se dostala do situace, ve které bych musela pomoci, tak vím, že se nemusím bát, že něco udělám špatně;) Určitě vás budu dále doporučovat. Díky;) Zdenka B.

— Zdenka Bergl

hviezdy

Kurz byl veden zajímavě i s humorem. Nejdůležitější pro mne byl praktický nácvik. Určitě se přihlásím za čas znovu a vezmu s sebou i syna.

— Lenka Adámková

hviezdy

Vemi si vazime profesionalniho pristupu Vaseho skolitele. Teorie zabrala vetsinu casu. Prakticky jsme si vyzkouseli zasadni veci, ktere jsou nutne ke stabilizaci, potazmo zajisteni zakladnich funkci zivota. Vas kurz budu vrele doporucovat i ostatnim pratelum. PS: musim zminit i prijemny prostor ucebny. DT

— David Tesař

hviezdy

Není co vypisovat,naprostá spokojenost a nadšení-díky moc,věřím,že mi to v životě moc pomůže

— Lucie Hofmannová

hviezdy

Lektorka byla moc fajn. Čas nám utekl jako voda. Takový kurz by měl navštívit každý. Děkuji

— Ivana Rodingerová

hviezdy

Všechno se mi líbilo. Výuku první pomoci jsem měla ve škole a na univerzitě, ale na kursu jsem se dozvěděla i nové a praktické věci. Děkuji moc!

— Evgeniya Salikova

hviezdy

Dobrý kurz, splnilo očekávání, děkuji.

— Jan Holub

hviezdy

Dobrý den, děkujeme ( i s manželkou) za skvělé tři hodiny. Správně vtipné i moderované se zázemím zkušeností. Snad si budeme všechno pamatovat a snad to nebudeme často potřebovat 🙂 díky

— Robert Tamchyna

hviezdy

Velice naučný kurz,který je veden profesionálně a ve velice příjemné a uvolněné atmosféře. Nebojím se říct, že poměr kvalita a cena je podle mého názoru nerovnoměrný a byl bych ochoten za tento kurz zaplatit i větší částku, protože informace, vědomosti a praxe, které nám byly předány mají mnohem větší hodnotu. Děkuji za vše a těším se na další kurzy! R. Joksch

— Rostislav Joksch

hviezdy-4

Doporučuji. Vždy proběhlo nasimulování situací u kterých bylo teoreticky i prakticky ukázáno, jak v daných situacích postupovat, včetně zapojení každého zúčastněného. Vyzkoušíte si uložení do stabilizované polohy, nepřímou masáž srdce na figuríně.

— Ing. Nela Balážová

hviezdy

Velice se mi líbí “normální” lidský přístup. Vlastní výklad bez opakování napsaných pouček. Příklady z praxe, jednoduché vysvětlování. Okamžité odstraňování chyb. Uvítala jsem ukázku AED v praxi. Moc děkuji. Marta L.

— Marta Lubojacká

hviezdy

Kurzu se účastnilo 8 osob, což považuji za přiměřené množství. Školitel tak mohl svou pozornost věnovat všem osobám. Velmi pozitivně hodnotím možnost vyzkoušet si resuscitaci v praxi na figuríně.

— Ivana Jakubcová

hviezdy-0

Dobrý den, jelikož jsem sám díky nehodě na motorce potřeboval první pomoc, kterou mi poskytli, tak proto jsem usoudil, že bych si měl kurz i rozšířený, který plánuji, udělat, abych mohl pomoci já v případě potřeby. Kurz byl věcný a přínosný. Školitelka velmi příjemná a schopná. Dalo mi to to, co jsem od kurzu očekával.

— Patrik Vilim

hviezdy

Přehledný, věcný, praktický a výborně prezentovaný kurz. Počet účastníků ideální.

— Marketa Zemcakova

hviezdy

Lektorka Kristýna uměla zaujmout, podrobně a logicky vše vysvětlit, názorně ukázat a ještě přidala nějaké příběhy ze života záchranářů (pro vykreslení situace), odpověděla všechny dotazy. Skvělá je možnost nacvičení resuscitace na “Andule”, i na miminu a vyzkoušení AED! Rozhodně všem doporučuji a školy by to měly mít povinné!! A už se těším na navazující kurz!

— Irena Dvořáková

hviezdy

Úžasné. Stoprocentně naplnilo moje očekávání, resp. bylo to ještě lepší. Školila nás Kristýna, která je nejen šikovná, ale i milá a vstřícná, a hlavně umí učit – všechno nám ukázala a vysvětlila v logických souvislostech, takže se to bude krásně pamatovat. Odcházely jsme s dcerou s pocitem, že bychom se fakt nebály udělat kdykoli “předskokana”, než přijede záchranka s profíky, protože když jsme si mohly všechno vyzkoušet v praxi, tak bychom o tom nemusely nijak dlouze přemýšlet. Těšíme se na pokračovací kurs, fakt že jo 🙂 Jsem moc ráda, že jsme do toho šly.

— JUDr. Zoja Dvořáková

hviezdy

Dobrý den, účastnila jsem se kurzu PP 1.11. 2016 v 18 hod. Ráda bych touto cestou vyjádřila velký dík školiteli , který setkání vedl. Byl nejen vtipný, ale především věcný, dynamický, zkrátka profesionál. Výuka probíhala nejen na bázi teoretické, ale i praktické, a to velmi oceňuji. Děkuji. Celému záchranářskému týmu přeji mnoho úspěchů při zachraňování lidských životů. S pozdravem Romana Procházková Kuličová

— Romana Procházková Kuličová

hviezdy

Velmi profesiálně vedený kurz, pozitivně hodnotím především možnost praktického nácviku.

— Jana Chvalovská

hviezdy

Nádherně vedený kurz,vše srozumitelné, hodně informací a příjemný lektor, ochotný odpovědět na otázky. Jsem moc ráda, že jsem si kurz udělala, určitě půjdu i na ten rozšířený. Opravdova profesonalita,vsem doporucuji.

— Vera Bumbalkova

hviezdy

Čeho si cením nejvíc – možnost vyzkoušet si něco, o čem se jinde jen mluví, popřípadě vám pustí video. Ale hlavně u tohoto “svého zásahu” rovnou slyšet, v čem zrovna dělám chybu a to si myslím každý zvlášť tím víc bude pamatovat. Moc děkuji!

— Věra Tučková

hviezdy

Kurz se mi líbil. Bylo to zajímavé, věcné, místy i vtipné. Hodně věcí z běžného života.

— Olga Schlöglová

hviezdy

Dobrý den, byla jsem velmi spokojena, slečna školitelka výborná, trpělivá, sympatická. Těším se na pokračování a moc děkuji.

— Gabriela Frolíková

hviezdy-4

Kurz byl veden odborně, přístupnou a srozumitelnou formou. Lektorka byla velmi příjemná a snažila se, abychom vše pochopili.

— Eva Šachová

hviezdy

Kurz splnil mé očekávání, skvělé vedení kurzu. Doporučuji všem.

— Alena Fraňková

hviezdy

Hodnotím kurz ***** (z 5 možných). S kurzem jsem byla naprosto spokojena, naucila jsem se novym vecem a skolitel byl take perfektni. Dekuju LP

— Mgr. Lucie Procházková

hviezdy

Perfektní,ve všech směrech.Výborná organizace,důkladný výklad,názorné ukázky,video projekce-maximální spokojenost.

— Petr Václavů

hviezdy-4

jeste bych tak o hodinu prodlouzil dobu vyuky

— Ondřej Šusta

hviezdy

Velmi srozumitelně podaný kurz. Názorné ukázky a možnost si vše vyzkoušet a zeptat se. Byla jsem velmi spokojena.

— Klára Binovcová

hviezdy

— Ksenia Koubková

hviezdy

Velmi dobrý.

— Gabriela Hořejší

hviezdy

— František Zborník

hviezdy

— Tereza Fremundová

hviezdy

— Barbora Pokorova

hviezdy

— Marta Žofková

hviezdy

— Pavla Jarošová

hviezdy

— Marek Štefan

hviezdy

— Adéla Marečková